English  
         Ana Sayfa  |   Biz Kimiz?  |   Projelerimiz  |   Kariyer  |   Basın Odası  |   İletişim
 
  Basın Odası         
 

Basın Bültenleri

11 Mart 2008

       Türkiye’nin en çok altın, hediye ve numune dağıtan sitesi renklibir.com 3 yaşında...

26 Kasım 2007

       renklibir.com: Türkiye'nin en çok hediye, numune ve para dağıtan sitesi
Türkiye'nin en çok hediye dağıtan sitesi: renklibir.com

Üyelerine ücretsiz açık arttırma ile hediyeler dağıtırken, şirketlerin hedef kitlelerine ulaşmasını sağlayan Türkiye'nin ilk ve tek doğrudan pazarlama ve pazar araştırması sitesi… Geleceğin pazarlama sistemi…


Nasıl çalışır?
Tüketici, renklibir.com'a ücretsiz üye olur. Anketlere katılarak, Hediye Tarlası'ndaki reklam linklerine tıklayarak, reklam veren sitelerde gezinerek, siteyi arkadaşlarına tavsiye ederek puanlar kazanır. Bu puanları ücretsiz açık arttırma bölümündeki hediyeleri kazanmak için teklif vererek harcar. Ve açık arttırma sonucunda en yüksek puanı veren üye, hediyeyi kazanır.

Ayrıca, şirketler renklibir.com üyesi olan hedef kitlelerine denemeleri için ürün numuneleri gönderirler. Bu hizmetler ve hediyeler için üyeler, kargo dahil hiçbir ücret ödemezler.


Doğrudan pazarlamada gelinmiş son nokta...
Tüketiciler, herşeyin ücretsiz olduğu ve sürekli hediyeler ve numuneler dağıtılan bu renkli dünyaya üye olurken meslek, eğitim seviyesi, cinsiyet, yaş, adres gibi kişisel bilgilerini ve anketlere katılarak tüketim alışkanlıklarını ve beklentilerini paylaşırlar. Şirketler, bu bilgiler ışığında hedef kitlelerini tanımlarlar ve hedef kitleleriyle numune ürün gönderimi, anket, SMS, e-posta gibi çeşitli yöntemlerle birebir iletişime geçerler. Bu şekilde şirketler, hedef kitlelerine ulaşırken araştırma ve reklam maliyetlerini aşağı çekerler.

Unilever'den Dove, Kimberly-Clark'tan Huggies, Henkel'den Vernel, 3M'den Scotch Brite gibi birçok tanınmış marka, renklibir.com'la çalışarak "geleceğin pazarlama sistemi"ni kullanmışlardır.

2005'te yayın hayatına başlayan, 2007'de ise Ücretsiz Açık Arttırma, Hediye Kataloğu, Para Kazan ve Öner Kazan Programı, Hediye Tarlası gibi özgün fikirlerle kendini yenileyen renklibir.com'un üye veritabanında şu an 124.000 üye bulunmaktadır.